بهترین سایت خرید ارز دیجیتال کاردانو در ایران

بهترین سایت خرید ارز دیجیتال کاردانو در ایران

با سلام خدمت همه همراهان مجله رادیب، با یک مقاله دیگر در زمینه ارزهای دیجیتال در خدمت شما عزیزان هستیم. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که ارز دیجیتال کاردانو را از کجا بخریم که کارمزد کمتری پرداخت کنیم و سود بیشتری کسب کنیم.

کاردانو یکی از ارزهای دیجیتال پرطرفدار در سال 2022 بود. این ارز دیجیتال مورد حمایت بسیاری از سرمایه‌گذاران بود، تا زمانی که با ریزش بسیار شدیدی روبرو شد. این ریزش فقط شامل کاردانو نمی‌شود و تمامی ارزهای دیجیتال بازار، در ریزش قرار گرفته‌اند. مانند بیت کوین که از قیمت 69,000 دلار سقوط و هم اکنون که این مقاله نوشته می شود در قیمت 17,000 قرار دارد. 

در این مقاله قصد دارم به معرفی کامل ارز دیجیتال کاردانو بپردازم و در نهایت به شما بهترین صرافی‌ها را برای خرید این ارز دیجیتال معرفی کنم، تا اگر قصد خرید این ارز دیجیتال را دارید با بهترین روش اقدام به خرید آن کنید. البته صرافی‌های که در ادامه معرفی خواهم کرد، صرافی فروش کاردانو هم محسوب می‌شوند و می‌توانید با انتقال کاردانوهای موجود خود به این صرافی‌ها آن‌ها را به فروش برسانید.

درباره ارز دیجیتال کاردانو

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، یکی از بنیانگذاران اتریوم، توسعه کاردانو را در سال 2015 آغاز کرد و این پلتفرم را در سال 2017 راه اندازی کرد. کاردانو خود را به عنوان جایگزینی برای اتریوم معرفی کرده است. هر دو پلتفرم برای کاربردهای مشابه مانند قراردادهای هوشمند استفاده می‌شوند و هدفشان ساختن یک سیستم متصل و غیرمتمرکز است. کاردانو خود را نسخه به روز شده اتریوم می‌داند و خود را به عنوان پلتفرم نسل سوم بر اعتبار نسل دوم اتریوم معرفی کرده است. پلتفرم بلاک چین همچنین هدف ارائه خدمات بانکی به افراد بدون بانک در جهان را دارد.

کاربردهای اصلی Cardano در مدیریت هویت و قابلیت ردیابی است. برنامه قبلی را می‌توان برای ساده سازی فرآیندهایی که نیاز به جمع آوری داده‌ها از منابع متعدد دارند استفاده کرد. کاربرد دوم را می‌توان برای ردیابی و ممیزی فرآیندهای تولید یک محصول از منشأ تا کالاهای نهایی و به طور بالقوه حذف بازار کالاهای تقلبی مورد استفاده قرار داد.

ADA، ارز دیجیتال کاردانو است و به نام آدا لاولیس (Ada Lovelace)، کنتس قرن نوزدهم و ریاضیدان انگلیسی که به عنوان اولین برنامه نویس کامپیوتر شناخته می‌شود، نامگذاری شده است.

نظارت بر پیشرفت اکوسیستم پروتکل کاردانو غیر متمرکز است و مسئولیت‌ها توسط شرکای کاردانو مشترک است: بنیاد کاردانو،IOHK  و EMURGO. بنیاد کاردانو، یک سازمان غیرانتفاعی، متولی قانونی است که مسئولیت نظارت و نظارت اولیه بر برند کاردانو را بر عهده دارد. این بنیاد، دیده شدن پروتکل را در صحنه جهانی ارتقا می‌دهد، فرصت‌های مورد استفاده را پرورش می‌دهد و با سیاست‌ گذاران، تنظیم‌کننده‌ها و دانشگاه ارتباط برقرار می‌کند.

IOHK یک شرکت مهندسی نرم افزار و فناوری است که مسئولیت ساخت کاردانو را بر عهده دارد و یک بازوی تحقیقاتی برای ترویج آموزش بلاک چین دارد. IOHK از نزدیک با شرکای دانشگاهی همکاری می‌کند تا نه تنها ماموریت آموزشی خود را پیش ببرد، بلکه مقیاس پذیری طولانی مدت پروتکل کاردانو را با استفاده از جدیدترین تحقیقات علمی بررسی شده برای اطلاع رسانی به روز رسانی پلتفرم قبل از اجرا، بهبود بخشد. EMURGO شریک فناوری جهانی است که مسئول پذیرش تجاری پروتکل کاردانو است و کسب ‌و کارها را در طیف وسیعی از بخش‌ها در سیستم بلاک چین ادغام می‌کند.

 

مراحل توسعه کاردانو

کاردانو در پنج مرحله برای دستیابی به هدف خود در حال توسعه شبکه به یک پلتفرم توسعه برنامه کاربردی (DApp) غیرمتمرکز با دفتر کل چند دارایی و قراردادهای هوشمند قابل تأیید است.

هر یک از مراحل پنج گانه به نام یک شخصیت تاریخی تأثیرگذار نامگذاری شده است و در محاوره به عنوان یک دوره یاد می‌شود. پنج مرحله یا دوره عبارتند از:

 • Foundation (Byron era)
 • Decentralization (Shelley era)
 • Smart Contracts (Goguen era)
 • Scaling (Basho era)
 • Governance (Voltaire era)

 

کاردانو (ADA) چیست؟

کاردانو (Cardano)، یک پلتفرم بلاک چین غیر متمرکز اثبات سهام (PoS) نسل سوم است که برای جایگزینی کار آمدتر برای شبکه‌های اثبات کار (PoW) طراحی شده است. مقیاس ‌پذیری، قابلیت همکاری و پایداری در شبکه‌های PoW مانند اتریوم به دلیل زیر ساخت‌های هزینه‌های رو به رشد، مصرف انرژی و زمان کند تراکنش محدود می‌شود.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، یکی از بنیانگذاران بلاک چین اثبات کار (PoW) اتریوم، پیامدهای این چالش‌ها را برای شبکه‌های بلاک چین درک کرد و در سال 2015 شروع به توسعه Cardano و ارز دیجیتال اصلی آن یعنی ADA کرد و پلتفرم و  توکن ADA را در سال 2017 راه اندازی کرد.

پلتفرم Cardano بر اساس پروتکل اجماع Ouroboros اجرا می‌شود. Ouroboros که توسط کاردانو (Cardano)، در مرحله پایه ایجاد شد، اولین پروتکل PoS است که نه تنها ایمن بودن آن ثابت شد، بلکه اولین پروتکلی بود که توسط تحقیقات دانشگاهی علمی اطلاع رسانی شد. هر مرحله یا دوره توسعه در نقشه راه کاردانو با چارچوب مبتنی بر تحقیق همراه است، که بینش‌های بررسی شده با روش‌های مبتنی بر شواهد را برای پیشرفت به سمت و دستیابی به نقاط عطف مرتبط با جهت‌های آینده کاربردهای استفاده از هر دو، شبکه بلاک چین و توکن ada.21 ترکیب می‌کند.

تا 20 ژوئن 2021، 71.59 درصد از ارز رمزنگاری کاردانو ADA، در 2626 استخر فعال با ارزش تقریباً 31.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است.

 

مثال های استفاده از کاردانو

سازمان‌های پشتیبان کاردانو سه محصول منتشر کرده‌اند: Atala PRISM، Atala SCAN  و Atala Trace.  اولین محصول به عنوان یک ابزار مدیریت هویت به بازار عرضه می‌شود که می‌تواند برای دسترسی به خدمات مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، می‌توان از آن برای تأیید اعتبار برای افتتاح حساب بانکی یا واجد شرایط بودن برای کمک‌های دولتی استفاده کرد. دو محصول دیگر برای ردیابی سفر محصول از طریق زنجیره تامین استفاده می‌شوند.

Cardano همچنین در حال توسعه یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که به عنوان یک پلتفرم پایدار و ایمن برای توسعه برنامه‌های غیر متمرکز در سطح سازمانی عمل می‌کند. در آینده نزدیک، تیم کاردانو قصد دارد از یک سیستم حکومت‌ داری دموکراتیک در زنجیره به نام Project Catalyst برای مدیریت توسعه و اجرای پروژه‌ها استفاده کند. آن‌ها همچنین سیستم مدیریت خزانه خود را برای تامین هزینه‌های آتی با استفاده از Project Catalyst بازسازی خواهند کرد.

 

الزامات کاردانو

قلب هر پلتفرم بلاک چین الگوریتمی است که برای ایجاد بلاک‌ها و اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کند. کاردانو از Ouroboros استفاده می‌کند، الگوریتمی که از پروتکل اثبات سهام (PoS) برای استخراج بلاک‌ها استفاده می‌کند. این پروتکل برای کاهش مصرف انرژی در طول فرآیند تولید بلوک به حداقل ممکن طراحی شده است. این کار را با حذف نیاز به قدرت هش یا منابع محاسباتی عظیم که در عملکرد الگوریتم اثبات کار (PoW) مورد استفاده توسط بیت کوین نقش اساسی دارند، انجام می‌دهد.

در سیستم PoS Cardano، staking توانایی یک گره را برای ایجاد بلوک‌ها تعیین می‌کند. سهام یک گره برابر با مقدار ADA، ارز دیجیتال Cardano است که در دراز مدت در اختیار آن قرار می‌گیرد.

 

نحوه استفاده از کاردانو

شما می‌توانید از ADA مانند هر ارز دیجیتال استفاده کنید. می‌توانید آن را به عنوان یک سرمایه گذاری نگه دارید، از آن برای خرید استفاده کنید و آن را مبادله کنید. همچنین می‌توانید از ADA برای پوشش هزینه‌های تراکنش‌ها در شبکه کاردانو و شرط‌بندی برای کسب توکن‌های بیشتر استفاده کنید. اگر می‌خواهید کاردانو را به مدت طولانی نگه دارید، توجه داشته باشید که از کدام کیف پول استفاده می‌کنید.

دو کیف پول رسمی کاردانو عبارتند از کیف پول Daedalus و کیف پول Yoroi. هر دو کیف پول به کاربران این امکان را می‌دهند که کاردانو جدیدی را با به اشتراک گذاشتن دارایی‌های خود کسب کنند و همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهند در Project Catalyst، صندوقی که ADA به پروژه‌های Cardano اعطا می‌کند، رأی دهند.

در اکوسیستم کاردانو نیز ابتکارات DeFi و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، زیادی وجود دارد. تعدادی از این پروژه‌ها شامل صرافی غیرمتمرکز Sundaeswap (SUNDAE) و پروتکل وام‌ دهی غیر متمرکز و غیرقابل اعتماد Meld است.

 

مزایای کاردانو

 • سازگارتر از کاردانو با محیط زیست وجود ندارد: Cardano یکی از سازگارترین سیستم‌های بلاک چینی است که با محیط زیست سازگار است. هاسکینسون (Hoskinson)، در مصاحبه‌ای با فوربس (Forbes)، در سال 2021 ادعا کرد که کاردانو 1.6 میلیون برابر بیشتر از بیت کوین از نظر انرژی کارآمدتر است.
 • تراکنش‌های سریع: در پردازش تراکنش‌ها کاردانو، بسیار سریع‌تر از بیت‌کوین یا اتریوم 1.0 است که گاهی اوقات از آن به عنوان اتریوم کلاسیک یاد می‌شود. کاردانو می‌تواند بیش از 250 تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش کند، در حالی که این مقدار برای بیت کوین 4.6 TPS و برای اتریوم 1.0 بین 15 تا 45 TPS است. این باعث می‌شود شبکه کاردانو بسیار مقیاس پذیر باشد. گفته شد، اتریوم 2.0 ارتقاء شبکه اتریوم برای رسیدگی به مسائل امنیتی و مقیاس پذیری قبلی است.
 • شبکه بررسی شده: تیم کاردانو از نزدیک با دانشگاهیان همکاری می‌کند تا تحقیقات مورد بررسی را برای هدایت توسعه بلاک چین ایجاد کند.

گبینگ (Gebbing) گفته است که:

«ماهیت آن به عنوان یک بلاک چین منبع باز و بازبینی شده به تضمین بقا و تکامل آن فراتر از سازمان مادر کمک می‌کند.

معایب کاردانو

 • رسیدن به رقبای معتبرتر: کاردانو در تلاش است تا نسخه بهتری از بلاک چین ایجاد کند، اما رقبایی مانند اتریوم از مزیت سابقه استفاده طولانی‌تر و جذب بیشتر توسط توسعه‌دهندگان برخوردار هستند. در واقع، یکی از به‌ روز رسانی‌های اتریوم 2.0 شامل رویکرد اثبات سهام است که می‌تواند مزیت اصلی کاردانو را نفی کند.
 • ممکن است در برجسته شدن مشکل داشته باشد: بازار ارزهای دیجیتال شلوغ‌تر است و جلب توجه آسان نیست.

هیل (Hill) گفته است:

«مقاوم ‌پذیر نیست و رقبای زیادی در یک فضا وجود دارند. به عنوان مثال، Dogecoin نشان داد که یک رمزارز تا چه حد می‌تواند بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب، که برند مستضعف کاردانو از آن برخوردار نیست، رونق بگیرد.

آیا باید کاردانو بخرید؟

حامیان کاردانو معتقدند که به لطف سیستم نوآورانه و سازگار با محیط زیست، این ارز دیجیتال می‌تواند به یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو تبدیل شود. کاردانو توسط تحقیقات و منابع زیادی پشتیبانی می‌شود، اما همچنان یک سرمایه گذاری پرخطر است.

اگر ADA را در نظر دارید، با آن مانند هر ارز دیجیتال دیگری رفتار کنید. در این مرحله، فقط چیزهایی را سرمایه‌گذاری کنید که راحت از دست می‌دهید و انتظار سودهای بزرگ را یک شبه نداشته باشید.

گبینگ (Gebbing)، توصیه می‌کند که اگر ایده‌های پشت کاردانو را دوست دارید، باید با سرمایه گذاری‌های کوچک شروع کنید.

گبینگ می‌گوید:

«پیش از سرمایه‌گذاری در هر توکن بلاک‌ چینی، توصیه می‌شود به عنوان یک کاربر تجربه کسب کنید، با انجام تراکنش بین کیف پول‌ها، سرمایه‌گذاری در شبکه و استفاده از آن برای مشارکت در مدیریت، مقدار کمی را تجربه کنید.

تحقیق کنید و سپس اگر متوجه شدید به رویکرد کاردانو در فناوری بلاک چین اعتقاد دارید، می‌تواند افزودنی قوی برای سبد ارزهای دیجیتال شما باشد.

 

آیا کاردانو سرمایه گذاری خوبی است؟

مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، قیمت کاردانو بسیار متغیر بوده است. در حالی که کاردانو از اوج‌های اخیر خود کاهش یافته است، مانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، کاردانو همچنان احتمالاً برای بسیاری از افرادی که به آن علاقه دارند، پول قابل توجهی به دست آورده است، به خصوص اگر از اولین عرضه آن در سال 2017 خرید کرده و نگه داشته باشند. مهم است که بدانید دقیقاً چه چیزی می‌خرید.

از این زاویه، کاردانو توسط هیچ دارایی یا جریان نقدی یک تجارت زیربنایی پشتیبانی نمی‌شود، که تمایز کلیدی بین تقریباً همه ارزهای دیجیتال و سهام است. سهام یک سهام مالکیت کسری در یک شرکت است، بنابراین اگر آن شرکت در طول زمان رشد کند، احتمالاً سهام نیز افزایش می‌یابد. سهامداران به معنای واقعی کلمه مالک سهام آن کسب و کار هستند و ادعای قانونی بر دارایی‌ها و جریان نقدی آن دارند. سهام همچنین ممکن است سود نقدی به سهامداران خود بپردازد.

در مقابل، معامله گران در کاردانو هیچ ادعا یا پشتوانه‌ای برای سرمایه گذاری خود ندارند. کاردانو با افزایش و کاهش خوش بینی معامله گران بالا و پایین می‌رود. آنچه ارزهای رمزپایه مانند کاردانو را به حرکت در می‌آورد، احساسات، حدس و گمان و خوش بینی سایر معامله‌گران است، نه موفقیت یک تجارت اساسی.

به نظر شما آینده ارز دیجیتال کاردانو چه خواهد شد؟ چه زمانی بهترین زمان خرید کاردانو است؟

 

معرفی بهترین صرافی خرید کاردانو

از آن‌جایی که کاردانو یکی از رهبران بازار است، مکان‌های زیادی برای خرید کاردانو وجود دارد. پس از انتخاب صرافی که آن را ارائه می‌دهد، می‌توانید برای یک حساب کاربری ثبت نام کرده و خرید کنید.

ممکن است بخواهید صرافی را انتخاب کنید که از سهامداری کاردانو نیز پشتیبانی کند. همانطور که می‌دانید، Kraken، eToro و Crypto.com همه گزینه‌های مناسبی هستند. با این حال، اگر صرافی‌ای که انتخاب می‌کنید این ویژگی را نداشته باشد، همیشه می توانید Cardano را بخرید و خودتان آن را به اشتراک بگذارید.

کاردانو بر اساس کاربردهای دنیای واقعی و رویکرد مبتنی بر شواهد، طرفداران زیادی ایجاد کرده است. با رهبری کیفی و تأمین مالی پشت سر آن، این ارز دیجیتال احتمالاً در سال‌های آینده به عنوان یک بازیگر اصلی باقی خواهد ماند.

در اینجا قصد دارم، یک صرافی‌ ایرانی را به شما معرفی کنم که، بتوانید در آن‌ها کاردانو بخرید و بفروشید. این صرافی‌ها بهترین خدمات را به ایرانی‌ها ارائه می‌دهند. به بررسی هریک از این صرافی‌ها بپردازید و بهترین‌ آن‌ها را که برای خرید کاردانو، می‌توانید استفاده کنید را انتخاب کنید.

 

 1. نوبیتکس

 

این صرافی یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای خرید هر ارز دیجیتال، بخصوص کاردانو است. خرید کاردانو بدون احراز هویت در این صرافی امکان پذیر نیست. زیرا این صرافی، یک صرافی غیر متمرکز ایرانی است که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و احراز هویت در آن برای خرید ارز دیجیتال اجباری است.

 

خرید ارز دیجیتال از نوبیتکس

نحوه خرید کاردانو از نوبیتکس، مانند خرید سایر ارزهای دیجیتال است. بعد از احراز هویت و واریز وجه در آن می‌توانید سفارش کاردانوی خود را ثبت کنید سپس میزان کارانویی که ثبت سفارش آن را انجام داده‌اید خریداری می‌شود. امکان خرید کاردانو با تومان در این صرافی برای شما فراهم است و می‌توانید با کارمزد بین 0.2 تا 0.35 درصد در این صرافی خرید ارز دیجیتال داشته باشید.

این صرافی دارای پشتیبانی بسیار قوی و 24 ساعته است، تا در هر ساعتی از شبانه روز بتوانید مشکلات خود را برطرف کنید. همچنین این صرافی دارای کیف پول ارز دیجیتال، در درون خودش است و می‌توانید کاردانوهای خریداری شده را در آن نگه داری کنید. البته بهتر است ارزهای دیجیتال خریداری شده را به کیف پول‌های خارج از صرافی منتقل کنید تا از امنیت بیشتری برخوردار باشند.

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 1 امتیاز , میانگین امتیازات 5 از 5 میباشد )
بررسی پنج اثر عجیب کوانتومی

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
 • سایت اصلی رادیب
 • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
 • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید