سرویس Hangouts گوگل در سال 2020 بسته میشود

سرویس Hangouts گوگل در سال 2020 بسته میشود

Hangouts گوگل ( هنگ اوت ) سرویسی برای چت و گفتگو می باشد که به صورت پیش فرض در محیط جیمیل (gmail) در دسترس کاربران می باشد. با استفاده از سرویس Hangouts کاربران با دارا بودن حساب کاربری جیمیل قادر هستند با یکدیگر چت و گفتوگو داشته باشند. همچنین یکی از قابلیت خوب این سرویس گفتوگوی گروهی می باشد که کاربران با اضافه کردن چند کاربر می توانند به صورت گروهی در یک محیط با یکدیگر چت کنند.

تعطیل شدن هنگ اوت گوگل در سال 2020

طبق گزارشی از 9to5Google که یک منبع معتبر خبری است , شرکت گوگل تصمیم گرفته سرویس Hangouts خود را در سال 2020 میلادی به طور کامل تعطیل کند. البته لازم به ذکر است این تعطیلی و بسته شدن هنگ اوت برای کاربران معمولی می باشد که هیچ استفاده ای از این سرویس ندارند. طبق اعلام گوگل کاربران فعال همچنان قادر خواهند بود با استفاده از این سرویس اقدام به چت و گفتوگو کنند.

شرکت گوگل در سال 2013 میلادی پلتفرم Hangouts را به عنوان جایگزین Google Talk به طور رسمی معرفی کرد. سرویس Hangouts در محیط جیمیل به عنوان ابزاری برای چت ( در نسخه دسکتاپ ) , چت و گفتوگوی گروهی و همچنین در سیستم عامل اندروید خود این به یک یک اپلیکیشن پیام رسان قرار داده شده است.

استفاده از ابزار های Chat و Meet

لازم به ذکر است که در ادامه خبر 9to5Google باید گفت که بخش های مربوط به Chat و Meet سرویس هنگ اوت گوگل به عنوان بخشی از G Suite همچنان پابرجا خواهد بود. و استفاده از این سرویس ها از دسترس خارج نخواهد شد.

سرویس Hangouts گوگل بعد از مدتی از این پلتفرم خود را به عنوان اپلیکیشن در گوشی های اندروید، با پشتیبانی از sms آغاز کرد. که متاسفانه این حرکت و اپلیکشن پشتیبانی از SMS گوگل استقبال زیادی نداشت و هنوز هم که هنوزه روی همه گوشی های موبایل اندرویدی موجود هست , البته بدون استفاده. این حرکت و سرویس راه اندازی قابلیت پشتیبانی از SMS هنگ اوت گوگل حرکتی برای رقابت با iMessage شرکت اپل بود. اما همان طور که همه میدانیم سرویس Hangouts گوگل نتوانست با سرویس آی مسیج اپل رقابت کند و هیچ حرفی نمیتواند در این زمینه بزند. بعد از شکست قابلیت پشتیبانی هنگ اوت از sms گوگل مجبور به راه اندازی سرویس جدیدی برای اس ام اس شد. این سرویس بعد از مدتی توسط گوگل به Androis Messages تغییر نام پیدا کرد.

قبل ها کم و بیش هنگ اوت استفاده کی توسط کاربران داشت , بعد از مدتی شرکت گوگل با تغییر نام Hangouts به Hangouts Meet سبب شد کاربران کمتری از این سرویس گوگل استفاده کنند. و با جرا میتوان گفت بیش از نیمی از کاربران هنگ اوت را ترک کردند. اکنون اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از Hangouts استفاده می کنید فقط تا سال 2020 فرصت دارید. لازم به ذکر است باید منتظر بمانیم ببینیم تصمیم نهایی گوگل برای این سرویس چیست.

اگر با سرویس های Allo و Duo گوگل آشنا هستید . ( دو سرویس به ترتیب برای پیام رسان و گفتوگو و تماس ویدیویی ). گوگل چند سال بعد از هنگ اوت این دو سرویس را راه اندازی کرد که هم اکنون تمرکز زیادی روی آن دارد. سرویس گوگل الو یک پیام رسان شبیه به تلگرام می باشد که کاربران می توانند با استفاده از آن در محیطی جذاب و حرفه ای با یکدیگر چت و گفتوگو کنند. سرویس گوگل Duo نیز برای تماس های تصویری ساخته شده و این امکان را فراهم کرده تا بتوان به صورت تصویری کاربران با یکدیگر در ارتباط باشند.

لازم به ذکر است در حال حاضر سرویس Google Allo دارای نسخه موبایل و وب می باشد. در صورت اضافه کردن نسخه دسکتاپ بی شک کاربران زیادی از این سرویس استفاده خواهند کرد.

شرکت گوگل سرویس های زیادی تا به امروز راه اندزای کرده که بسیاری از آنها با شکست مواجه شده و بسیاری هم موفقیت امیز بوده است. هنگ اوت که در سال 2020 تعطیل خواهد شد. همچنین سرویس گوگل پلاس در سال 2019 تعطیل می شود. جزئیات لازم را با کلیک روی لینک می توانید مطالعه کنید.

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 6 امتیاز , میانگین امتیازات 4.83 از 5 میباشد )
توکامک دستگاهی برای همجوشی هسته ای

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید