گوگل پلاس تعطیل می شود

گوگل پلاس تعطیل می شود

گوگل پلاس ( google plus ) به اختصار G+ یک شبکه اجتماعی می باشد که توسط شرکت گوگل طراحی و ارائه شده. متاسفانه این شبکه اجتماعی طرفداران زیادی ندارد و نتوانسته در بین سایر شبکه های اجتماعی حرفی برای گفتن داشته باشه. طبق آخرین گزارشی که در رابطه با کاربران گوگل پلاس دریافت شده این است که کاربران بعد از ورود به این شبکه در کمتر از 10 ثانیه از آن خارج میشوند.

گوگل پلاس برای کاربران معمولی تعطیل می شود

طی بیانیه ای از جانب شرکت گوگل و اعلام رسمی این خبر در وبلاگ رسمی گوگل , این شرکت تا 10 ماه آینده گوگل پلاس را برای کاربران معمولی که استفاده خاصی از این شبکه اجتماعی ندارند تعطیل کرده و غیر قابل دسترس خواهد کرد. در صورت نیاز به تهیه نسخه پشتیبان لازم است طی این ده ماه اقدامات لازم خود را انجام دهید.

همچنین لازم به ذکر است که حساب های کاربری گوگل پلاس که فعالیت های زیادی دارند و برای کسب و کار خود از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند. مشکلی برای آنها پیش نخواهد امد و کماکان می توانند به فعالیت خود بدون هیچ مشکلی ادامه دهند.

گوگل پلاس تعطیل می شود

شبکه اجتماعی گوگل پلاس در ژوئن 2011 رونمایی شده که طبق اعلام گوگل در وبگاه رسمی خود , فعالیت این شبکه تا آگوست 2019 ادامه خواهد داشت و تغییرات لازم در رابطه با تعطیلی گوگل پلاس اعمال خواهد شد.

همچنین گوگل در وبلاگ رسمی خود در رابطه با باگ امنیتی که به مدت 3 سال در شبکه اجتماعی گوگل پلاس وجود داشت حرف زده است. این شرکت با استفاده از پروژه Strobe که برای بررسی و امنیت سرویس های خود ایجاد کرده متوجه این باگ که از سال 2015 در این سرویس وجود داشته شده است. لازم به ذکر است که این مشکل بعد از متوجه شدن به طور کامل برطرف شده.

باگی که در شبکه اجتماعی گوگل پلاس وجود داشته در صورت نفوذ به سیستم اطلاهاتی همچون : نام , ایمیل , سن , جنسیت کاربران را در اختیار هکر قرار میداد. اما اینکه هیچ هکری به سمت این باگ نرفته یا متوجه آن نشده است دلیل آن عدم محبوبیت این شبکه اجتماعی در بین کاربران می باشد.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که به اطلاعات موجود در گوگل پلاس خود نیاز دارید حتما تا قبل از ده ماه اقدام به تهیه نسخه پشتیبان از حساب خود بکنید.

منبع: مجله رادیب

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 10 امتیاز , میانگین امتیازات 4.9 از 5 میباشد )
تروریسم سایبری یعنی چه و هدف آن چیست؟

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید