پنج کتاب حوزه کسب‌وکار از دید وارن بافت

پنج کتاب حوزه کسب‌وکار از دید وارن بافت

سلام و هزاران درود خدمت همه علاقمندان به کتاب، من نازنین شُکری هستم و قصد دارم امروز، پنج کتاب مورد علاقه سومین مرد ثروتمند جهان یعنی وارن بافت رو خدمت شما همراهان مجله رادیب، معرفی کنم. امیدوارم با خواندن این کتاب ها، در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. وارن بافت، در سال ۲۰۱۷ پس از جف بزوس و بیل گیتس به عنوان سومین مرد ثروتمند جهان شناخته شد. او مدیرعامل و سهام‌دار عمده شرکت برکشایر هاتاوی است و با هوش سرشار و ایده‌های تجاری خود به الگوی بسیاری از سرمایه‌داران تبدیل شده است. این اسطوره سرمایه‌گذاری کتاب‌هایی را برای مطالعه به علاقه‌مندان کسب‌و‌کار پیشنهاد کرده است که در ادامه شما را به خواندن آن‌ها دعوت می‌کنیم.

«سمفونی کفش‌ها» نوشته فیل نایت

سمفونی کفش‌ها نوشته فیل نایت

این کتاب زندگی‌نامه بنیانگذار برند نایک است، که در زمان بازنشستگی او منتشر شد. داستان دونده‌ای که ۵۰ دلار از پدرش قرض گرفت تا بتواند کفش‌های ورزشی وارداتی ارزان را در صندوق عقب ماشینش بفروشد. نام او ۵۰ سال بعد در فهرست ثروتمندترین مردان جهان با ۳۰ میلیارد دلار سرمایه قرار گرفت.

وارن بافت درباره او می‌گوید؛ «نایت یک پسر هوشمند، مبارز و عاقل است که استعداد خوبی در نوشتن دارد. این کتاب برای روسای شرکت بسیار سودمند است. بیل گیتس نیز  این اثر را بهترین کتاب سال معرفی کرده و گفته: «این کتاب یادآوری درست و منصفانه‌ای از راه دشوار تجارت است که مسیری شگفت و پر از اشتباه و چالش‌هایی است که پایانی ندارد.» این کتاب داستان فوق العاده‌ای دارد.

این کتاب در فهرست کتاب‌های پیشنهادی دومین مرد  ثروتمند  جهان (بیل‌گیتس) هم قرار دارد. خبر خوب اینکه،  این کتاب به زبان فارسی هم ترجمه شده است

«لنگیدن روی آب» نوشته فیل بویت

لنگیدن روی آب نوشته فیل بویت

این کتاب داستان پیشرفت یک شبکه کوچک تلویزیونی آلبانی در نیویورک را روایت می کند که پس از مدتی به یک رسانه موثر و بزرگ تبدیل شد. بافت درباره این کتاب می‌گوید: «یک خود زندگی‌نامه تاثیرگذرا در مورد گذران عمر در شهرهای صنعتی بزرگ و زندگی مدیران برجسته‌ است؛ تام مورفی و دان بورکه که هردو از مدیران تاثیرگذار به شمار می‌آیند، اعتقاد دارند که؛ آنچه ما در زندگی به آن تبدیل می‌شویم، به انتخاب ما برای الگو برداری و تحسین دیگران وابسته است. تام مورفی، از این نظر الگوی خوبی برای شروع است که شما را از هر فرد دیگری بی‌نیاز می‌کند.»

 

«اما کشتی‌های مشتری‌ها کجا هستند» نوشته فرد شویت

اما کشتی‌های مشتری‌ها کجا هستند نوشته فرد شویت

این کتاب روایتی شوخ طبعانه از پشت پرده سقوط وال استریت (سقوط بازار سهام) از نگاه یکی از سهام‌داران آن است. وارن درباره این کتاب می‌گوید: «اگر تا به حال این کتاب را نخوانده‌اید حتما سریع یک نسخه تهیه کنید. این کتاب جدیت و طنز بی‌نظیری در خود دارد.»

خواندن این کتاب را مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک و دهمین فرد ثروتمند جهان در سال ۲۰۱۷ نیز توصیه کرده و داشتن آن را خوشبختی عظیمی توصیف کرده بود.

 

«کتابچه‌ نکات سرانگشتی سرمایه‌گذاری؛ تنها راه برای ضمانت سهم عادلانه شما از بازده بورس» نوشته جان باگل

تنها راه برای ضمانت سهم عادلانه شما از بازده بورس

این کتاب راهنمای خوبی برای افرادی است که تازه قصد سرمایه‌گذاری دارند و توسط جان سی باگل، موسس شرکت ونگارد که از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی است نوشته شده است.

بافت درباره این کتاب می‌‌گوید:«برخی مدیران خیلی خوب هستند، حتی اگر زمان مدیریت آن‌ها کوتاه باشد. تشخیص تفاوت بین شانس و استعداد بسیار دشوار است. اکثر مدیران کارآمد می‌توانند هزینه‌های مدیریتی زیادی را برای کارایی بالا بپردازند و مهارت اصلی آن‌ها در تکنیک فروش است. سرمایه‌گذران از هر صنفی باید کتاب جان باگل را که سرشار از حس خوب سرمایه‌گذاری است بخوانند.»

 

«سرمایه‌گذار باهوش» نوشته بنجامین گراهام

«سرمایه‌گذار باهوش» نوشته بنجامین گراهام

وارن بافت که علاقه عجیبی به این کتاب دارد درباره آن می‌گوید: «این کتاب بهترین اثری است که درباره سرمایه‌گذاری تا به حال نوشته شده؛ چرا که نویسنده آن از موثرترین افراد در حوزه سرمایه‌گذاری است. خواندن این کتاب همچون کشفی بزرگ بود و احساسی مانند پرواز بر روی قالیچه را به من داد.»

منبع :‌ مجله رادیب

در نظرسنجی شرکت کنید

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 12 امتیاز , میانگین امتیازات 5 از 5 میباشد )
چگونه در صفحه اول گوگل باشیم ؟

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید