آیا بیت کوین به «ارز اینترنت» تبدیل میشود؟

آیا بیت کوین به «ارز اینترنت» تبدیل میشود؟

سلام به همه همراهان مجله رادیب، من علی عظیمی هستم و امروز قصد دارم کمی راجع به بیت کوین و حواشی دور و بر آن مقاله ای بنویسم. «جک دورسی» مدیرعامل توییتر و Square، به همراه رپر مشهور، «جی-زی» از سرمایه‌گذاری ۵۰۰ بیت کوین در یک ذخیره ارزی (Endowment) خبر دادند که ابتدا بودجه توسعه این رمزارز در کشورهای هند و آفریقایی را تامین می‌کند. هدف اصلی این دو چهره شناخته شده، تبدیل بیت کوین به ارز دنیای اینترنت است.

این ۵۰۰ بیت کوین که ارزشی نزدیک به ۲۴ میلیون دلار دارد، در یک ذخیره ارزی به نام «trust» قرار می‌گیرد و دورسی و جی-زی در هدایت آن نقشی نخواهند داشت. آنطور که رسانه «تک‌کرانچ» اعلام کرده، trust به دنبال استخدام سه نفر برای هیئت مدیره خواهد بود و هدفش تبدیل بیت کوین به ارز رایج اینترنت است.

دولت هند تا به امروز تمایلی به پذیرش بیت کوین و سایر رمزارزها نداشته و خبر اخیر مدیرعامل توییتر در زمانی اعلام شده که دولت هند می‌خواهد با قانونی جدید، رمزارزهای خصوصی را در این کشور ممنوع کند و به دنبال توسعه ارز دیجیتال مخصوص به خود باشد.

به گفته «وارون دشپند»، هم‌بنیانگذار سازنده پلتفرم بانکداری دیجیتال «OnJuno» هند نقش چندانی در توسعه هسته بیت کوین نداشته:

«حتی اگر هند پایتخت توسعه نرم افزار در جهان باشد، ما در توسعه هسته بیت‌ کوین مشارکت چندانی نداشته‌ایم. هند همیشه مهارت‌های کافی برای مشارکت در این رمزارز را داشت، اما فاقد مشوق‌های مناسب بود. حالا طرح جدید انگیزه‌های مناسبی برای توسه‌دهندگان ایجاد می‌کند. در حالی که دولت هند خود را برای وضع قانونی جهت ممنوعیت رمزارزها آماده می‌کند، جهان به دنبال بهره‌مندی از استعداد فنی عظیم ما برای حفظ امنیت شبکه بیت کوین است.»

 

آیا بیت کوین به «ارز اینترنت» تبدیل میشود

در کنار هند، آفریقا و به ویژه نیجریه با افزایش چشمگیر تراکنش‌های رمزارزها در سال‌های گذشته مواجه شده. سال گذشته میلادی ساکنان نیجریه بیش از ۴۰۰ میلیون دلار رمزارز توسط صرافی‌های بزرگ محلی معامله کردند. کشورهای آفریقایی به علت کاهش ارزش ارزهای ملی و برای حفظ سرمایه خود به سراغ رمزارزها رفته‌اند.

جک دورسی در سال‌های گذشته نقش بزرگی در پذیرش بیت کوین داشته و سال گذشته میلادی Square، نزدیک به ۵۰ میلیون دلار از این رمزارز خریداری کرد. علاوه بر این، توییتر هم شاید روزی از آن برای پرداخت‌هایش استفاده کند.

از چندین روز پیش و با اعلام خبر سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین، این رمزارز مورد توجه زیادی قرار گرفته و قیمتش افزایش قابل توجهی داشته. حالا احتمال می‌رود با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها، ارزش آن در آینده بیشتر هم شود.

منبع: مجله رادیب

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 4 امتیاز , میانگین امتیازات 4.75 از 5 میباشد )
پیشنهاد خرید 281 خودرو وارداتی توسط یک نفر

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید