ReactJS چیست آموزش کامل ReactJS

ReactJS چیست آموزش کامل ReactJS

ReactJS  چیست؟

ReactJS یک کتابخانه متن باز جاوا اسکریپت است این کتابخانه وظیفه ایجاد رابط کاربری مخصوص برنامه در یک صفحه را بر عهده دارد در واقع این کتابخانه برای مدیریت لایه های نمایشی در تلفن همراه و برنامه های تحت وب به کار میرود این کتابخانه برای اولین بار توسط Jordan Walke و برای شرکت فیسبوک ساخته شد و در سال 2012 شرکت اینستاگرام از این کتابخانه استفاده کرد این کتابخانه به توسعه دهندگان این اجازه را میدهد برنامه های وب سایتهای بزرگ را بدون بازسازی مجدد صفحات وب تغییر دهند و ری اکت  میتواند با کتابخانه های از قبیل Angular JS در MVC استفاده شود .

ویژگی های ReactJS ؟ 

 • JSX

React به جای استفاده از regular JavaScript برای قالب سازی از JSX استفاده میکند JSX به زبان ساده یک کتابخانه ساده جاوا اسکریپت است که به برنامه نویس این امکان را میدهد از کد های html استفاده کند کد های html را تبدیل به کد های جاوا اسکریپت میکند , نام این کد ها React Framework است .

 • React Native

با این قابلیت این امکان وجود دارد تا با ui میشه اپلیکیشن هایی با ظاهر زیبا و جذاب طراحی کرد که نمونه از این اپلیکیشن های طراحی شده اینستاگرام است این کتابخانه یک کتابخانه بومی که در سال 2015 توسط فیسبوک ساخته شد که اپلیکیشن هایی مانند اندروید، آی او اس را ارائه می دهد.

 • Single-Way data flow

در React مجموعه از مقادیر غیر قابل تغیر به رندر اجزای سازنده به عنوان برچسب به HTML منتقل میشوند کامپوننت قادر نیستند به طور مستقیم  خواص را تغییر دهند اما به راحتی میتوانند تایع فراخانی شده را با استفاده از تغییرات ما انجام دهد این فرایند کامل را جریان پایین؛ اقدامات جریان دارد نامیده اند .

دلایلی که باید ReactJS را نتخاب کرد ؟ 

با وجود کتابخانه های قدرت مندی مثل انگولار شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید از کتابخانه ReactJS استفاده کرد کارایی ReactJS با انگولار از آسمان تا زمین است که به برخی از ویژکی هایی که باعث میشود توسعه دهندگان را مجاب به استفاده از ReactJS را در زیر برسی میکنیم .

 • سادگی

یاد گیری این فریم ورک خیلی ساده تر از انگولار است و به راحتی میتوانید با استفاده از JSX جاوا اسکریپت و اچ تی ام ال را با هم ترکیب کنید و به راحتی یک برنامه بنوسید .

 • یادگیری آسان

اگر شما دانش کمی از برنامه نویسی داشته باشید به راحتی میتوانید React را درک کنید برخلاف Angular و Ember که یک زبان مخصوص Domain است و بدان معنی است که یادگیری آن دشوار است React طوری طراحی شده است که مخاطب با دانش html و css  میتواند با این کتابخانه کار کند .

 • رویکرد بومی

این امکان در React وجود دارد تا برنامه های برای موبایل ایجاد کرد ری اکت یک طرفدار قوی از قابلیت استفاده مجدد است معنی این که قابلیت استفاده مجدد است یعنی مجدداً قابلیت استفاده کد را پشتیبانی می کند و در هر زمان ما میتوانیم برنامه های تحت موبایل مثل IOS، Android  ایجاد کرد .

 • اتصال به داده ها

React با استفاده از یک معماری برنامه کاربردی Flux کنترل جریان داده ها را به اجزاء از طریق یک نقطه کنترل توزیع کننده کنترل می کند .

 • کارایی و تست پذیری 

کتابخانه React از هیچ وابستگی یا dependency  استفاده نکرده است اما شما قادر خواهید  بود تا از کتابخانه های Browserify، Required JS،EcmaScript 6  در پروژه های خود استفاده کنید همچنین برنامه های React  برای تست فوق العاده هستند و تست پذیری در آنها به راحتی انجام میشود .

آیا سایت های بزرگ از React در پروژ های خود استفاده کرده اند .

این کتابخانه توسط غول های بزرگ در دنیا استفاده شده است که بزرگ ترین آنها اینستاگرام ,  تم فارست و در بین وب سایت های بزرگ کشور هم سایت بزرگ آکادمی رادیب و فایل مارکت از این کتابخانه استفاده کرده اند. با بررسی این وب سایت ها به راحتی متوجه تفاوت آنها با سایر وب سایت های دیگر خواهید شد رابط کاربری ui و ux  این وب سایت ها در حد فوق حرفه ای و یک پله بالا تر از رقیبان خود هستند اگر شما هم قصد استفاده از این کتابخانه را برای وب سایت خود دراید آموزش های جاوا سایت آکادمی رادیب را دنبال کنید .

برای یادگیری React چه باید کرد ؟ 

اگر شما دانش کمی با کد نویسی html  و css  داشته باشید میتوانید به راحتی کار کردن با این کتابخانه را شروع کنید و در کم ترین زمان مسلط به کار کردن با این کتابخانه شوید برای شروع کد نویسی با React دانش htm و  css  الزامی است اگر با این ها آشنایی کامل ندارید میتوانید از آموزش های تخصصی آموزش html  و آموزش css استفاده نمایید  و دانش خود را در این زمینه ها به صد درصد برسانید همچین آموزش React به صورت تخصصی در سایت آکادمی رادیب موجود و میتوانید از آن استفاده کنید سایت رادیب یکی از وب سایت هایی است که در این زمینه دانش کافی برای ارائه خدمات آموزشی را دارد و یاگیری شما صد در صد خواهد بود .

برای مطالعه: بررسی زبان برنامه نویسی php و asp.net

React پشتیبانی دارد ؟ 

اگر بخواهید کارکردن با این فریم ورک جاوا را شروع کنید تیم بزرگ فیسبوک پشتیبان شما خواهد بود و میتوانید مشکلاتی که در حین کار کردن با پروژه برای شما پیش می آید را با کارشناسان فیسبوک در میان بگذارید اما با توجه به این که سایت فیسبوک و خدمات آن در کشور خود ما فیلتر شده است شاید امکان برقرای تماس با کارشناسان فیسبوک کمی دشوار باشد و علاوه براین شاید برخی از توسعه دهندگان کشور به زبان انگلیسی مسلط نباشند بنابراین سایت رادیب بزرگ ترین پلتفرم آموزش آنلاین کشور در زمینه پشتیبانی React پاسخ گوی مشکلات و مسائل علاقه مندان و توسعه دهندگانی که با این کتابخانه کار میکنند هست و میتوانید مشکلات خود را با برنامه نویسان و کارشناسان این سایت در میان بگذارید هدف اصلی سایت رادیب رشد و توسعه دانش برنامه نویس های ایرانی است و قصد دارد تمامی دانش های روز دنیا را در اختیار برنامه نویسان قرار دهد تا استفاده از سیستم مدیریت محتوا های آماده مثل وردپرس و جوملا را در ایران کاهش دهد.

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 9 امتیاز , میانگین امتیازات 5 از 5 میباشد )
امکان ساخت گروه‌های 1024 نفره واتساپ

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
 • سایت اصلی رادیب
 • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
 • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید