ساخت اپلیکیشن آندروید برای سایت با php

ساخت اپلیکیشن آندروید برای سایت با php

شاید عنوان این مقاله برای شما جالب و کمی شما را سر در گم کنه ساخت اپلیکیشن آندروید برای سایت با php مگه میشه با php اپلیکشین آندروید ساخت امروزه هر کسی که قصد راه اندازی یک وب سایت را داشته باشه دو راه داره یا باید سایت رو کامل ریسپانیسو کنه یا برای وب سایت اپلیکیشن موبایل مثل آندروید یا ios ایجاد کنه اما ریسپانسیو کردن قسمت مدیریت سایت کاری دشوار و به همین خاطر خیلی از مدیران سایت مجبور به پرداخت هزینه اپلیکیشن میشوند در این مقاله ترفندی برای پیاده کردن یک اپلیکیشن برای سایت را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید .

برای یادگیری مباحث اندروید به بخش آموزش اندروید مراجعه کنید.

ساخت  اپلیکیشن آندروید با php ؟ 

یک برنامه نویس خوب همیشه برای هر کاری باید راه کاری داشته باشه دنیای php به شما این اجازه را میدهد که بتوانید با  دانش خود هر چیزی که می خواهید رو پیاده سازی کنید شما با استفاده از php میتوانید چیزی شبیه به اپلیکیشن های موجود در دنیای مجازی ایجاد کنید زبان php یک کتابخانه برای چک کردن سیستم عامل یا گوشی و تبلت کاربرانی که از سایت شما دیدن میکنند در اختیار شما قرار میدهد که شما با چک کردن دستگاه کاربر میتوانید به صورت حرفه ای اقدام به ساخت پنل شبیه به برنامه های آندرویدی کنید در ادامه با این کتابخانه آشنا خواهید شد .

پیشنهاد یادگیری : آموزش زبان برنامه نویسی php 

تشخیص سیستم عامل و دستگاه بازدید کننده های سایت با PHP ؟ 

کتابخانه mobile detect به شما این امکان را میدهد که اطلاعات کلی از کاربری که وارد سایت شما میشود به دست بیاورید اطلاعاتی مثل مرورگر , نسخه ویندوز , دستگاه کاربر مثل مدل گوشی یا تلبت حال شما با داشتن این طالاعات میتوانید ظاهر سایت را برای هر کاربر به صورت مجزا تغیر دهید به عنوان مثل اگر کاربر با رایانه وارد قسمت مدیریت حساب کاربری خود شود 

یک پنل نمایش داده شود و اکر هم با گوشی وارد حساب کاربری خود شود یک پنل نمایش داده شود .

نحوه کار با کتاب خانه Mobile Detect ؟ 

پس از دانلود کتابخانه Mobile Detect شما باید به صورت زیر این کلاس را به قسمتی که میخواهید از آن استفاده کنید اضافه کنید تا بتوانید سیستم و دستگاه کاربر را چک کنید .

<?php
require_once 'Mobile_Detect.php';
$check = new Mobile_Detect;
// تابع چک کردن موبایل 
if ($check->isMobile()){}
// تابع چک کردن تبلت 
if($check->isTablet()){}
?>

پس از چک کردن ما یک مسیر یا url برای داشبورد مدیریت حساب داریم به صورت زیر آن را در حالت رایانه و گوشی برای کاربر نمایش میدهیم .

$check  = new Mobile_Detect();
if ($check->isMobile()){
return redirect('https://academy.radib.com/mag/dasbord.php);		
} else {
return redirect('https://academy.radib.com/mag/dasbord/mobile.php);		
}

با این کد شما میتوانید برای هر قسمت به صورت مجزا قالب و ظاهر جداگانه ای ایجاد کنید برای مثال برای قالب مدیریت حساب کاربری از این داشبورد استفاده کنید .

با این روش میتوانید با طراحی یک قالب به شکل بالا پنل مدیریت سایت خود را شبیه به یک اپلیکیشن آندروید کنید که کاربر احساس خوبی در مدیریت کردن حساب کاربری خود داشته باشد .

منبع: مجله رادیب

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 6 امتیاز , میانگین امتیازات 4.33 از 5 میباشد )
ایلان ماسک پادشاه فناوری شد

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید