بکستر ربات همدم سالمندان

بکستر ربات همدم سالمندان

سلام خدمت همه همراهان رادیب، بحران کمبود پرستار در انگلیس سبب شده مققان به دنبال چاره ای باشند. در همین راستا عده‌ای از پژوهشگران مشغول ابداع رباتی هستند که به افراد سالمند کمک می کند فعالیت های روزانه مانند لباس پوشیدن را انجام دهند.
 استادان و دانشجویان مقطع دکترای امپریال کالج لندن در "پرسونال رباتیکز لب"  این ربات را ساخته اند که "بکستر" نام گرفته و مجهز به دو بازو و انگشتان است که با  پرینتر سه بعدی ساخته شده اند. 
بکستر به کمک هوش مصنوعی متوجه می‌شود فرد چه زمانی نیاز به کمک دارد و همچنین با گذر زمان از مشکلات صاحب خود باخبر می‌شود و بهتر می‌تواند به او کمک کند.


بکستر ربات همدم سالمندان

 البته ربات بکستر را نخستین بار استارت آپ در سال ۲۰۱۱ میلادی ساخت و از آن زمان تاکنون تغییرات مختلفی در آن ایجاد شد.  این ربات اکنون یک صورت کارتونی و انگشتان با قابلیت های مختلف دارد. هدف از ساخت آخرین نسخه ربات ارتقای توانایی خانش حرکت ربات یا به عبارتی درک بیمار در زمانی است که نمی‌تواند از اعضای بدنش استفاده کند. در حال حاضر "بکستر" برای استفاده افراد عادی آماده نیست و محققان مشغول ارتقای قابلیت های آن هستند ربات مذکور در صورت آماده سازی به کارکنان بخش خدمات درمانی کمک شایانی می . این در حالی است که انگلیس به ۴۰ هزار پرستار نیاز دارد و پیش بینی می شود این رقم پس از  برگزیت دو برابر شود.

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 3 امتیاز , میانگین امتیازات 5 از 5 میباشد )
آموزش ساخت ربات تلگرام

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید