کاهش فروش گوشی های سامسونگ ادامه دارد

کاهش فروش گوشی های سامسونگ ادامه دارد

گوشی های سامسونگ و شرکت بزرگ تولید گوشی های هوشمند samsung در حال حاضر شاهد افت و کاهش فروش گوشی های موبایل سامسونگ شده اند. امروزه رقابت بین برند های مختلف سازنده گوشی های هوشمند با پیشرفت تکنولوژی بسیار زیاد شده و هر روزه این رقابت تنگ تر می شود.

کاهش فروش گوشی samsung

طبق اطلاعیه ای که توسط Counterpoint Research ارائه شده , گوشی سامسونگ هنوز هم در جهان در رتبه یک قرار دارد. اما با وجود رتبه یک بودن در عرصه گوشی های هوشمند امسال شاهد کاهش فروش این گوشی ها هستیم. و این افت فروش برند سامسونگ همچنان ادامه دارد.

طبق بیانیه و اطلاعات ارائه شده توسط این شرکت , در طول سه ماهه سوم سال 2018 میلادی شرکت سامسونگ توانسته چیزی حدود 19 درصد از بازار را نصیب خود کند. در ماههای ژوئیه و سپتامبر این شرکت حدود 72.2 میلیون دستگاه روانه بازار کرده است. این در حالی هست که سال قبل میزان درصد فروش گوشی سامسونگ 21 بوده است. و ما هم اکنون شاهد کاهش فروش 13 درصدی سامسونگ هستیم.

کاهش فروش سایر برند های سازنده گوشی های هوشمند

لازم به ذکر است این کاهش فروش در سایر بزند های موجود نیز مشاهده شده. به طوری که کلیه برند ها به طور چشمگیری این کاهش و افت فروش را داشته اند. درصد تخمین زده شده برای این آمار کاهش 5 درصدی کلیه گوشی ها می باشد. همچنین شرکت های چین و کشور چین که برترین و بزرگترین کوشی های هوشمند جهان را تولید می کنند هم در چند وقت اخیر شاهد کاهش امار فروش گوشی ها بوده اند.

همچنین باید خاطر نشان کنیم که این شرکت هواوی است که موفق شده در سه ماهه سوم سال 2018 بازخورد بالایی داشته باشد. این بازه زمانی شرکت هواوی موفق به عرضه 53.2 میلیون گوشی هوشمند خود را روانه بازار کند. که در مقایسه با سه ماهه سوم سال گذشته چیزی حدود 33 درصد رشد و افزایش فروش داشته. اکنون 14 درصد از سهم بازار را هواوی به خود اختصاص داده.

شرکت اپل با 12 درصد سهم بازار در رده سوم ارائه دهندگان گوشی های هوشمند قرار گرفته و شرکت های شایائومی و اوپو هر دو با چیزی حدود 9 درصئ از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند.

شاید بتوان گفت گلسی نوت 9 توانسته تقریبا وضغیت شرکت سامسونگ را کمی بهبود ببخشد. اما هنوز هم این شرکت با کاهش آمار فروش مواجه شده است.

منبع: مجله رادیب

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 3 امتیاز , میانگین امتیازات 5 از 5 میباشد )
نحوه استفاده صحیح از هشتگ ها در اینستاگرام

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید