قابلیت تشخیص تصادف آیفون 14

قابلیت تشخیص تصادف آیفون 14

با سلام خدمت همه همراهان مجله رادیب ، قابلیت تشخیص تصادف در آیفون 14 ظاهرا با شهربازی‌ها سازگاری ندارد. گوشی پرچمدار جدید اپل در جیب افرادی که به شهربازی رفته و سوار وسایلی مثل ترن هوایی شده‌اند، به اشتباه با مراکز اورژانس تماس گرفته چون تصور کرده که فرد دچار تصادف شده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، سری آیفون 14 قابلیت جدیدی به نام Crash Detection دارد که با استفاده از حسگرهای خود می‌تواند تصادف‌های احتمالی را تشخیص دهد. اگرچه این سیستم با مجموعه عظیمی از اطلاعات مربوط به تصادف‌ها آموزش داده شده، اما به نظر می‌رسد که ترن‌های هوایی هنوز یکی از نقاط ضعف آن محسوب می‌شود.

مرکز ارتباطات شهرستان وارن در ایالت اوهایوی آمریکا از زمان عرضه آیفون 14 میزبان تعدادی از این تماس‌های اشتباه بوده است. طبق اعلام این مرکز، شماری از این تماس‌ها توسط گوشی افرادی گرفته شده که در شهربازی King Island در نزدیکی سینسیناتی مشغول استفاده از ترن هوایی بودند.

قابلیت تشخیص تصادف آیفون 14

گزارش‌های غلط آیفون 14 از تصادف

تعدادی از گزارش‌های مربوط به این تماس‌ها که در اختیار وال استریت ژورنال قرار گرفته، نشان می‌دهد که آیفون‌های جدید حرکات ترن هوایی و سروصدای اطراف فرد را به عنوان نشانه‌هایی از تصادف تلقی می‌کنند. این شهربازی تنها نمونه بروز هشدارهای غلط نبوده و این اتفاق در نزدیکی شیکاگو هم تکرار شده است.

با وجود این که آیفون 10 ثانیه به کاربر مهلت می‌دهد تا تماس با مراکز اورژانس را لغو کند، ولی این زمان کوتاه احتمالا برای اقدام به موقع کاربر کافی نبوده یا شاید فرد گوشی را درون جیب یا کیف خود قرار داده و اصلا متوجه این اتفاق نشده است.

اپل در واکنش به این گزارش اعلام کرده که به تلاش برای بهینه‌سازی این قابلیت ادامه می‌دهد. ظاهرا صدور هشدارهای غلط بهتر از این است که این قابلیت اصلا وجود نداشته باشد و در موقع لزوم به کمک افراد نیاید. در حال حاضر به نظر می‌رسد که بهترین راه برای جلوگیری از بروز این مشکل این است که حالت Airplane mode را فعال کنید یا اصلا دستگاه را با خود به ترن هوایی نبرید.

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 1 امتیاز , میانگین امتیازات 5 از 5 میباشد )
چگونه روی کامپیوتر به دایرکت اینستاگرام دسترسی داش

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید