جایگزین داخلی اینستاگرام !

جایگزین داخلی اینستاگرام !

همانطور که میدانید مبحث مسدود کردن برخی از شبکه های اجتماعی بنا به ناسازگاری با موازین اخلاقی و شئونات اسلامی و عدم تطابق با سیاست های جمهوری اسلامی ایران و ... هم اکنون نیز یکی از داغ ترین موضوعات قابل بحث می باشد که در این رابطه گاها برخی از این شبکه های اجتماعی مسدود میشوند و در مواردی نیز با نظر صاحب نظران رفع محدودیت میشوند و برخی نیز در همان حالت مسدود باقی مانده اند و کاربران تنها با استفاده از راهکار های مختلف میتوانند به این شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشند اما راهکار مناسب و نهایی در این رابطه چیست ؟ در ادامه این مقاله از مجله رادیب به بررسی یکی از راهکار هایی که در رابطه با شبکه اجتماعی اینستاگرام شکل گرفته است می پردازیم . 

شکل گیری جایگزین داخلی برای اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی می باشد که هر فردی بطور معمول بازه ای از وقت خود را در این شبکه اجتماعی میگذراند که این پلتفرم بنا به دلایلی در مدت زمانی مسدود شده و از دسترس کاربران ایرانی خارج شده بود اما پس از مدتی رفع محدودیت شده است و هم اکنون نیز بدون هیچ محدودیتی در اختیار کاربران در سرتاسر جهان از جمله کاربران ایرانی می باشد اما در مواردی نیز صحبت از مسدود کردن دوباره و آسیب های اجتماعی و فرهنگی این شبکه میشود از این رو صاحب نظران در این عرصه بدنبال راهکاری برای این موضوع هستند تا افراد و کاربران از آسیب های این شبکه اجتماعی در امان باشند . 

در اولین اقدام برای این منظور مسدود کردن این شبکه صورت گرفت که با بررسی های صورت گرفته میتوان فهمید که این راه موثر نبوده و هیچگونه تاثیری در میزان استفاده کاربران در داخل از این شبکه اجتماعی نداشته است بنابراین جایگزین داخلی اینستاگرام روش دیگری می باشد که با استقبال نیز همراه بوده است و هم اکنون در دست بررسی می باشد که در این رابطه در روز های اخیر صحبت هایی در این رابطه شده است . 

اطلاعات بیشتر راجع به جایگزین فارسی اینستاگرام 

در روز های اخیر ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی از درخواست مذاکره با مدیران شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد تا در این رابطه صحبت هایی صورت گیرد که این شبکه اجتماعی نیز در چارچوب قوانین مشخص شده در ایران به فعالیت بپردازد که در این رابطه اینستاگرام اقداماتی در سطح جهانی همچون حذف فالور کامنت و لایک تقلبی انجام داده است همچنین وی اشاره نمود که باید جایگزین مناسبی برای اینستاگرام بوجود آید که خبر ها حاکی از این است که این بستر در حال شکل گیری است تا نمونه داخلی اینستاگرام نیز بوجود آید . 

صحبت های فیروز آبادی برای جایگزینی اینستاگرام 

در رابطه با این موضوع جناب فیروز آبادی به ارائه سخن های مختلفی پرداخته اند که در ادامه به بررسی این سخنان می پردازیم :

به‌ هر حال تعداد درخور توجهی از جامعه‌ مذهبی کشور درباره‌ اینستاگرام مشکل دارند . اثر گذاری خودشان را هم دارند و صدایی دارند که شنیده می‌شود .  معتقدم باید پلتفرم بهتر و کامل‌ تری بدهیم ؛ چون پلتفرمی مثل اینستاگرام متعلق به ده سال قبل است که تازه به نتیجه رسیده است‌ . درعین‌ حال , ‌آنچه الان ارائه کنیم ، سه سال دیگر به نتیجه می‌ رسد و بالغ می‌ شود . بنابراین به‌ ناچار تا آن زمان , آنچه ارائه کنیم در مقایسه‌ با اینستاگرام خیلی بهتر خواهد بود .

در همین فضا ,  توییتر نیز از برخی لحاظ پلتفرمی عقب‌ افتاده است . این پلتفرم با فناوری ۱۴۰ کاراکتر کارش را شروع کرده بود که نگاهی قدیمی را می‌رساند .  البته خودشان را بازسازی کرده‌اند ؛ اما مفهوم آن «میکروبلاگ» است که قدیمی محسوب می‌شود . درعین‌ حال , نباید روی موضوعی خاص تمرکز کنیم .  اگر به شرکت فیسبوک نگاه کنید , متوجه می‌شوید یک نوع پیام‌ رسان ندارد .  این پلتفرم چند نوع پیام‌ رسان برای خانواده‌ ها , سیاست‌ مداران و حوزه‌ های اقتصادی و ... دارد .

در این مقاله به ارائه توضیحات و اطلاعات کاملی راجع به جایگزین داخلی اینستاگرام پرداختیم که کاملترین مقاله ارائه شده در این رابطه در سطح وب می باشد که در این بخش از مقالات مربوط به تکنولوژی مجله رادیب ارائه گردید که امیدواریم مدنظرتان واقع گردد . 

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 3 امتیاز , میانگین امتیازات 3.66 از 5 میباشد )
امکان ساخت گروه‌های 1024 نفره واتساپ

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید