چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟

چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟

احتمالا تاکنون تیک آبی اینستاگرام را در کنار حساب کاربری برخی افراد دیده‌اید. اما چگونه می‌توان در اینستاگرام، تیک آبی دریافت کرد؟‌ 

بسیاری از طرفداران شبکه اجتماعی اینستاگرام به طور دقیق نمی‌دانند که تیک آبی در اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ این سوال برای خیلی‌ها به وجود آمده که تیک آبی اینستاگرام چیست ؟ یا شرایط گرفتن تیک آبی اینستاگرام کدام است؟ آیا این تیک آبی قابل خریداری است یا تنها به برخی از افراد خاص داده می‌شود؟!

 

تیک آبی چیست؟

وجود تیک آبی در صفحه پروفایل هر شخصی نشان‌دهنده تائید حساب کاربردی آن شخص از سوی اینستاگرام است. درواقع این اطمینان را به کاربران می­دهد، صفحه موردنظر آن­ها تقلبی نبوده و برای همان شخص است. حال وجود تیک آبی در این صفحات برای کسب‌وکار و فروش نیز تأثیرات سودمندی خواهد داشت.

تیک آبی در قسمت جستجو (Search) و همچنین در کنار نام شما در پروفایلتان و در پست‌هایی که به اشتراک می‌گذارید ظاهر می‌شود.

 

چه کسانی می توانند تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنند؟

اینستاگرام معمولا به افراد معروف و برندهای مشهور، شرکت‌ها و سازمان‌های شناخته شده و حتی صفحه رسمی برنامه‌های تلویزیونی که طبیعتا فالوورهای زیادی نیز دارند، تیک آبی را اهدا می‌کند، اما به تازگی شاهد این هستیم که افرادی که به تازگی مطرح شدند ، فالوورهای بالا و اکانت های فیک زیادی دارند نیز نشان آبی اینستاگرام را دریافت کرده اند.

شما باید به شرایط خدمات شبکه (Terms of service) و دستورالعمل‌های انجمن (Community guidelines) پایبند باشید و همانطور که اینستاگرام در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد، حساب شما باید دارای شرایط زیر باشد:

اصالت: اصالت یعنی شما باید نماینده یک شخص، یک برند، سازمان یا یک اتفاق ویژه باشید تا بتوانید نشان شناسایی دریافت کنید، اینستاگرام خود با روش‌هایی اصالت یک اکانت را نسبت به اکانت‌های فیک تشخیص می‌دهد.

منحصر به فرد: حساب کاربری باید خاص، یکتا و منحصر به فرد باشد، اینستاگرام اکانت‌های عمومی و پرتکرار را تایید نمی‌کند. اکانت‌هایی که تصاویر خنده‌دار منتشر می‌کنند، محتوای دیگر اکانت‌ها را کپی می‌کنند یا فن پیج‌ها و حساب‌هایی از این دست، هرگز تیک آبی دریافت نخواهند کرد.

کامل: حساب اینستاگرام باید کامل باشد، کامل بودن بیوگرافی، تصویر نمایه، داشتن چند پست و چند هزار دنبال کننده، نشان می‌دهد یک اکانت به صورت کامل و با یک هدف تولید شده است. همچنین وقتی در قسمت بیوگرافی لینک دیگر شبکه‌های اجتماعی خود مانند توییتر و یوتیوب را قرار می‌دهید، اینستاگرام به شما تیک آبی نخواهد داد.

برجسته: حساب کاربری برجسته به حساب کاربری گفته می‌شود که زیاد جستجو می‌شود، یعنی مردم به دنبال آن هستند، فالوور زیاد دارد، فعالیت می‌کند، کامنت و لایک زیادی می‌گیرد، در سایت‌های مختلف به آن اشاره شده یا در موردش مطلب منتشر شده است و … چنین مشخصاتی نشان می‌دهد که اکانت برجسته و معتبر است.

 

برای دریافت تیک آبی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

 

مرحله ۱: وارد حساب کاربری خود شوید

ابتدا باید وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید. اگر بیش از یک حساب کاربری در اینستاگرام دارید، مطمئن شوید که وارد آن حسابی شدید که قصد دارید برای آن تیک آبی دریافت کنید.

 

مرحله ۲: درخواست تاییدیه دهید

۱. نماد منو در گوشه سمت راست بالای پروفایل خود را انتخاب کنید.

۲. روی نماد چرخ دنده تنظیمات کلیک کنید.

۳. گزینه Account را انتخاب کنید.

۴. سپس گزینه Request verification را انتخاب کنید.

 

مرحله ۳: هویت خود را تأیید کنید

۱. نام حساب اینستاگرام خود را بنویسید و قسمت‌های زیر را تکمیل کنید:

 

نام کامل (Full name): نام کامل و قانونی‌ خود را همانطور که در شناسنامه‌تان نوشته شده است وارد کنید.

 

شناخته شده به عنوان (Known as): این گزینه می‌تواند نام شما یا نام شرکتتان باشد. از اسمی استفاده کنید که مردم به طور کلی شما را با آن نام می‌شناسند. به عنوان مثال، اگر معمولا از نام مستعار استفاده می‌کنید و یا به جای نام خانوادگی، نام میانی خود را می‌نویسید، این اطلاعات را باید در این قسمت وارد کنید.

 

دسته‌بندی (Category): شما می‌توانید دسته‌بندی خود را از میان اخبار/رسانه‌ها، ورزش‌ها، دولت/سیاست، موسیقی، مد، سرگرمی، بلاگرها/تأثیرگذاران (Influencers)، تجارت/نام تجاری/سازمان یا موارد دیگر را انتخاب کنید. گزینه‌ای را انتخاب کنید که با حساب اینستاگرام و حوزه فعالیت شما، بیشترین ارتباط را داشته باشد.

 

۲. یک نسخه کپی از شناسه عکس صادر شده توسط دولت یا یک سند رسمی تجاری را بارگذاری کنید. برای یک شخص حقیقی می‌توانید از گواهینامه رانندگی، گذرنامه یا کارت شناسایی دولتی استفاده کنید. برای حساب کاربری کسب و کار نیز می‌توانید از اظهارنامه مالیاتی و صورت حساب‌های مالی شرکت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که نام موجود در سند شما باید با نام وارد شده در حساب کاربری‌تان مطابقت داشته باشد.

 

۳. گزینه ارسال (Send) را انتخاب کنید

هنگامی که دکمه ارسال را بزنید، اینستاگرام درخواست شما را برای تایید بررسی می‌کند.

 

تیک آبی اینستاگرام

 

 

 

به کمک ربات هوشمند اینستاگرام رادیب، صفحه اینستاگرام خود را به راحتی مدیریت کنید و همچنین به کمک امکانات ویژه ربات، فالوور واقعی جذب کنید

نکاتی درباره دریافت تیک آبی اینستاگرام

۱- یکی از عوامل مؤثری که در دریافت تیک آبی اینستاگرام بسیار سودمند خواهد بود، بالا بودن میزان فالوورها است. درواقع اولین موضوعی که شانس شما را افزایش می­دهد، همین است.

 

۲- دومین راهی که برای دریافت تیک آبی اینستاگرام تأثیرگذار خواهد بود، حضور فعال شما در آن است. شما اگر روزانه به اینستا خودسر نزنید و هیچ فعالیتی نداشته باشید، هیچ نیازی هم به دریافت مهر آبی اینستاگرام نخواهید داشت. پست­های مختلف و گوناگونی در صفحه خود منتشر کرده و همواره با دنبال کننده‌های خود در حال تعامل و گفتگو باشید. تمام این مراحل گفته شده یک امتیاز برایتان محسوب می­گردد.

 

۳- داشتن چند پیج فیک باعث می‌شود اینستاگرام روی شخص شما حساس شود و بخواهد اکانت اصلی شما را از باقی پیج‌های تقلبی جدا کند. بهتر است با ریپورت کردن همان پیج‌های فیک و نوشتن توضیح این که پیج‌های تقلبی زیادی با اسم شما ساخته شده‌اند، به فرآیند گرفتن تیک آبی سرعت ببخشید. از طرفی داشتن تعدادی فن‌پیج باعث می‌شود تا اینستاگرام برای جلوگیری از گمراه شدن کاربران براساس نام اکانت، توجه بیشتری به صفحه شما بکند.

 

۴- حساب‌های کاربری دیگرتان را در بیو تبلیغ نکنید و همچنین در بیو اینستاگرام از مردم نخواهید که در شبکه اجتماعی دیگری شما را دنبال کنند.

 

۵- به یاد داشته باشید که هرگونه توهین به هر شخصی، ارسال نمودن پست­هایی که محتوای مناسبی ندارند، تصاویر ناشایست و از این قبیل مسائل می­تواند نشان­دهنده شخصیت منفی شما باشد و بااین‌وجود اینستاگرام شما را رد خواهد کرد.

 

۶- در خارج از اینستاگرام نیز فعال باشید. داشتن یک بیوگرافی در ویکی پدیا (دانشنامه آزاد) می تواند روی نشان دادن اعتبار شما به اینستاگرام موثر باشد. اگر وب سایتی دارید حتما آدرس آن را در قسمت بیوگرافی قرار دهید

 

به خاطر داشته باشید که یکی از شروط اصلی دریافت تیک آبی، وارد کردن اطلاعات صحیح و قابل اعتماد است. پس سعی کنید در هنگام وارد کردن اطلاعات خود صادق باشید و از اغراق و نوشتن اطلاعات کذب بپرهیزید. اگر اطلاعاتی غلطی از خود یا نام تجاریتان وارد کنید، اینستاگرام با اندکی تحقیق درمی‌یابد که این اطلاعات صحیح نیستند و در این صورت نه تنها به شما تیک آبی نمی‌دهد، بلکه در برخی موارد نیز نسبت به حذف حساب کاربری شما اقدام می‌کند. 

 

منبع: مجله رادیب

ثبت امتیاز برای این مطلب

احساست رو با بقیه تقسیم کن و امتیاز بده
( 6 امتیاز , میانگین امتیازات 5 از 5 میباشد )
چرا باید چیدمان شبکه های اجتماعی داشته باشید؟

کسانی که این مقاله را خوانده اند مقالات زیر را هم دنبال کرده اند ورژن سیستم
  • سایت اصلی رادیب
  • آکادمی آموزش آنلاین رادیب
  • فایل مارکت رادیب
تازه ترین و محبوب ترین مقالات را از طریق شبکه های اجتماعی مجله رادیب دنبال کنید